Zobacz też: Dieta proteinowa    Dieta kapuściana. Dieta prezydencka

Dieta kapuściana

Wszystko o diecie kapuścianej (prezydenckiej)

Wstęp.

Dieta kapuściana bywa nazywana również dietą prezydencką. Podobno to właśnie dzięki jej stosowaniu były prezydent RP, Aleksander Kwaśniewski, zrzucił dodatkowe kilogramy. Inna, humorystyczna nazwa to dieta kosmonautów, która wzięła się od zielonego koloru kapusty, przywodzącego na myśl ufoludki. Została ona opracowana dwadzieścia lat temu na potrzeby menu szpitalnego i stosowano ją w żywieniu osób cierpiących na dolegliwości natury kardiologicznej. Jest to monodieta, czyli metoda odchudzania polegająca na przyjmowaniu posiłków z wyraźną dominacją jednego składnika.

Istotnie faktem jest, że oparcie menu o dania zwierające kapustę umożliwia znaczne zredukowanie masy ciała w bardzo krótkim czasie. W większości przypadków efekty diety są widoczne już po tygodniu - w tym czasie można schudnąć nawet sześć kilogramów! Z tego powodu zaliczana jest do tzw. diet błyskawicznych.

Zdawałoby się, że dieta kapuściana jest trudna do ścisłego przestrzegania z powodu małego urozmaicenia posiłków, jednak w gruncie rzeczy odrobina silnej woli wystarczy, aby uzyskać zadowalające skutki. Dieta trwa tylko siedem dni, a przez tak krótki okres czasu łatwiej jest zdobyć się na wyrzeczenia, niż w przypadku innych, długotrwałych diet.