Zobacz też: Dieta proteinowa    Dieta kapuściana. Dieta prezydencka

Dieta kapuściana

Wszystko o diecie kapuścianej (prezydenckiej)

Podsumowanie

Dieta kapuściana pozwala na zrzucenie w ciągu tygodnia od trzech do sześciu kilogramów, co jest uzależnione od indywidualnych predyspozycji danego człowieka. Po zakończeniu ostatniego dnia diety wskazane jest stopniowe przechodzenie do zwykłego trybu żywieniowego oraz rozpoczęcia umiarkowanej aktywności fizycznej. Optymalna wartość energetyczna dziennych dawek pożywienia po ukończeniu diety prezydenckiej to 1800 kalorii dla kobiet i 2000 kalorii w przypadku mężczyzn. Powrót do nieprawidłowych nawyków żywieniowych zniweczy wszelkie twoje starania i dołoży ci zbędne centymetry!

Tygodniową dietę kapuścianą można powtórzyć, jednak od zakończenia pierwszej kuracji musi minąć co najmniej miesiąc czasu, aby organizm mógł przez ten czas nadrobić niedobory witamin i składników odżywczych.

Dieta prezydencka cieszy się ostatnimi czasy tak wielką popularnością, że koncerny farmaceutyczne wypuściły na rynek suplementy diety, nazywane "dietą kapuścianą kapsułkach". W skład takiej tabletki wchodzi proszek kapusty, ziemniaka, cebuli, pietruszki, pomidora, selera, papryki oraz niacyna, kwas pantotenowy, witamina B6, witamina B2, witamina B1, kwas foliowy, biotyna, jod, witamina B12, żelatyna, fosforan trójwapniowy i stearynian magnezu. Producenci zalecają przyjmowanie dwóch tabletek dziennie w odstępie pięciu godzin. Kapsułki te są jednak tylko zbiorem licznych witamin i składników odżywczych, a ich efekt odchudzający jest wątpliwy, toteż dietetycy przestrzegają przed ich stosowaniem.