Dieta Dukana

Dieta Dukana

Wyjątkowość diety Dukana

Dieta Dukana - na czym polega jej wyjątkowość?

Na czym polega wyjątkowość diety Dukana? Pacjent, który zaczyna interesować się możliwościami, jakie otwiera przed nim dieta Dukana dość szybko odkrywa, że jest dość oryginalny sposób odchudzania. Brak tu konieczności liczenia kalorii, a do tego dieta Dukana jest jedną z tych, w czasie stosowania których nie musimy ograniczać liczby stosowanych posiłków.

Na nietypowy kształt diety białkowej wpływa niewątpliwie osoba jej autora, francuski lekarz Pierre Dukan nie jest bowiem dietetykiem. Owszem, dziś dysponuje on ogromną wiedzą w tym zakresie, gdy jednak zaczynał karierę medyczną działał jako neurolog. Dieta Dukana nie została zlecona na zlecenie poczytnego czasopisma lub koncernu farmaceutycznego, jej zasady opracowano bowiem w nawiązaniu do prośby jednego z pacjentów francuskiego medyka. Pierre Dukan stworzył ją dla ludzi myśląc o realnych potrzebach bardzo konkretnych osób i być może właśnie dlatego dieta Dukana tak różni się od wielu innych, które przez lata dawały ludziom z nadwagą nadzieję na pozbycie się zbędnych kilogramów.

Dieta białkowa jest przy tym nieustannie dopracowywana, osoby, które aktualnie znajdują się na niej przestrzegając najważniejszych zasad, na jakich się opiera mają więc realny wpływ na to9, jak będzie ona wyglądała w przyszłości.